Napriek tomu, že kávovary zvládnu prípravu kávy aj samé, my vám poradíme 4 dobré rady ako viete chuť kávy ešte viac vylepšiť a vyšperkovať k dokonalosti.

Káva sa dá vychutnať vždy a všade. Či už je vaša ranná rutina taká, že zapnete hriankovače a pripravíte si skvelé raňajky s kávou alebo si pripravujete kávu na rýchlo so sebou, pretože nikdy nestíhate. Tak či onak káva je vždy dobrým nakopnutím do nového dňa.

A samozrejme si ju môžete vychutnať počas celého dňa. Pripraviť si ju môžete rôznymi spôsobmi a zakaždým inak. Pri určitých postupoch vám postačia len rýchlovarné kanvice. Avšak, ak vlastníte kvalitné kávovary pre domácnosti, je väčšia pravdepodobnosť, že príprava a výsledná chuť kávy naberie nový rozmer.

Medzi ideálne plnoautomatické kávovary patrí značka De’Longhi. Tento výrobca má už dlhodbú tradíciu a z rokov skúseností sa naučil vyrábať produkty tak, aby boli kvalitné, funkčné a vyťažili z kávových zrń čo najviac. Výsledná chuť kávy, ktorú pripravia kávovary De’Longhi je naozaj jedinečná. A to aj pri plnoautomatických aj pákových kávovaroch.

4 rady ako vylepšiť prípravu kávy k dokonalosti

Najlepšie káva je pre každého iná, no aj tá najlepšia vždy sa dá vylepšiť. Príprava kávy je totižto prepracovaný proces a záleží na veľa aspektoch. Či už si radi vychutnáte malé espresso alebo radi experimentujete a doprajete si napríklad cold brew či espresso tonic, pozrite sa na to ako môžete vylepšiť prípravu kávy.

Kávovar je základ úspechu

Dnes máte na výber z množstva kávovarov a ich výrobcov. Pred kúpou kávovaru je dôležité si uvedomiť jeho kvalitu, funkčnosť a spokojnosť iných používateľov. Na trhu dokážete nájsť aj lacnejšie kávovary, avšak pár ušetrených eur sa väčšinou odzrkadlí vo výslednej chuti kávy či náročnosti prípravy.

Kávovary De’Longhi s dlhodobou tradíciou vedia,čo ľudia potrebujú. Potreby svojich zákazníkov a kvalitné materialy spojili dohromady a pripravili pre vás kávovary do domácností, ktoré sú jednoduché na obsluhu, no kvalita kávy sa vyrovná aj tej z kaviarne.

Káva ako samotná surovina

Svet kávy sa neustále vyvíja a nie vždy sa tak riešili odrody kávy ako teraz. Určite je pre vás známe, že káva sa rozdeľuje na odrody Arabica a Robusta. Pričom Arabica je kvalitnejšia a chutnejšia.

Avšak predtým ako si zakúpite kávu preštudujte si aj to aký má chuťový profil. Máte radi, keď vaša šálka kávy chutí po čokoláde? V tomto prípade, si vyberajte chuťový profil s čokoládou, kakaom, karamelom či vanilkou.

Kávy s ovocným profilom by mohli byť pre vás acidné a kyslá chuť kávy by vám nemusela sadnúť. Na druhú stranu, ak obľubujete kávu na štýl espresso tonic, ovocné kávy s citrusovým podtónom pridajú sviežosť a ľahkosť.

Nezanedbávajte čistotu kávovaru

Moderné kávovary značky De’Longhi sa vedia prečistiť po každej príprave kávy samé. Avšak pravidelná údržba kávovarov je dôležitá.

Nezanedbávajte čistenie usadením po káve a udržujte váš kávovar v dobrom stave. Nielen že dlhšie vydrží a nepokazí sa, chuť kávy bude výraznejšia, lepšia a vylúčite riziko, že by usadeniny mohli narušiť chuť čerstvo pomletej kávy.

Ak s mliekom tak nezabudnite na poriadne našľahanú penu

Pokiaľ si radi vychutnáte kávu s mliekom, našľahaná pena dodá káve úplne iný rozmer. Kávovary De’Longhi disponujú kvalitným napeňovačom mlieka, ktorý dokáže vytvoriť skutočne nadýchanú penu.

Dokonca plnoautomatické kávovary tejto značky vám dokážu pripraviť dokonalé cappuccino alebo latte len stlačením jedného tlačidla. Premakaný systém totižto samostatne zvládne všetky procesy a pripraví vám nápoj ako ste zvyknutí v kaviarniach.