Ak vlastníte gastro prevádzku, pravdepodobne ste si všimli, že novým trendom je udržateľnosť. Zákazníci čoraz častejšie vyhľadávajú vegetariánske, dokonca vegánske jedlá, obalové materiály z prírodných zdrojov a sympatizujú so značkami, ktoré sa správajú zodpovedne. Prejdite na zelenú aj vy a vyskúšajte ekologické čistiace prostriedky. Sú účinné, cenovo dostupné a chránia zdravie – vaše aj planéty.

Prečo je to lepšie?

Nie je žiadnym tajomstvom, že tradičné čistiace prostriedky môžu byť škodlivé pre životné prostredie aj naše zdravie. To je dôvod, prečo sa eco chémia stala takou populárnou a majitelia gastro prevádzok sa stále viac prikláňajú k výberu produktov, ktoré sú šetrnejšie k našej planéte. To znamená, že používajú menej chemikálií alebo chemikálie, ktoré sa vo výrobkoch nachádzajú, sú menej škodlivé pre prostredie, v ktorom sa používajú, ako aj pre kohokoľvek v tomto prostredí.

Väčšina eko produktov, napríklad značky ECOLAB, obsahuje prírodné čistiace zložky, ktoré sú menej drsné a šetrnejšie k životnému prostrediu. Bývajú často vyrobené z prírodných zdrojov a ich výroba produkuje menej uhlíkových emisií. Je tiež menej toxická pre okolie a výrobky eco chémie sú častokrát balené v čiastočne alebo úplne recyklovateľných fľašiach.

5 benefitov ECO chémie

Pokiaľ ide o výhody ekologických čistiacich prostriedkov, vybrali sme pre vás päť najdôležitejších. Ak ešte nie ste presvedčení, aby ste začali prechádzať na ekologickejšie značky čistiacich prostriedkov, po prečítaní nasledujúcich riadkov to určite zvážite.

Bezpečné použitie

Ekologické výrobky vo všeobecnosti neobsahujú žiadne chemikálie, vďaka čomu sú bezpečnejšie pre vašich zamestnancov, zákazníkov a samozrejme aj pre životné prostredie. Použitie niektorých výrobkov ECOLAB nevyžauje ani záverečné oplachovanie a je vhodné pre denné čistenie.  Produkty sú dobre biologicky odbúrateľné a bez konzervačných látok.

Nákladovo efektívne

Náklady na “tradičné” čistiace prostriedky sa môžu navýšiť, najmä s nadmerným množstvom, ktoré mnohí z vás používajú na čistenie. Z finančného hľadiska je zmysluplnejšie kúpiť si jeden univerzálny ekologický čistič. Eco chémia je nákladovo efektívnejšia, najmä ak sa rozhodnete dokupovať si väčšie náhradné náplne. Je tiež zárukou úspornej spotreby, pretože na dosiahnutie rovnakého výsledku použijete menej produktu ako pri tradičnej chémii.

ECO sila

Je zrejmé, že použitím menšieho množstva chemikálií vzniká menšia šanca, že sa nejaké škodlivé zložky vyplavia do vodných systémov alebo do pôdy. S ekologickými výrobkami môžete šetriť, pretože sú veľmi účinné. Príkladom je Well Done odmasťovač za studena, ktorý vyčistí aj zažratú špinu zo sporákov, riadu a rúr z nehrdzavejúcej ocele. Stačí ho naniesť v tenkej vrstve na znečistené plochu, rozotrieť a nechať pôsobiť pár minút. Potom len utrite vlhkou handrou a umyte vodou. Prípravky ECOLAB si zasa hravo poradia aj s nečistotami v sanitárnej oblasti (WC, sprchové kúty, vane,…) Prípadne odstránia aj najsilnejšie zvyšky olejov a tukov.

Menej rizík

Pri používaní ekologických produktov je pravdepodobnejšie, že zažijete menej rizík, ako sú kožné reakcie, podráždenie očí, alergie a intoxikácia. Toto je obzvlášť dôležité v domácnostiach s malými deťmi, staršími ľuďmi a osobami s oslabenou imunitou. Pri aplikácii ekologických prípravkov značky ECOLAB sa neuvoľňujú žiadne nepríjemné pary a šetria aj pokožku vašich rúk.

Na každý deň

Väčšina špičkových ekologických čistiacich prostriedkov bola vyrobená s ohľadom na zdravie ľudí. To znamená, že boli vyvinuté tak, aby sa mohli používať hoci aj každý deň. Cieľom je, aby boli menej škodlivé pre pokožku, živé organizmy a zároveň menej toxické pre prírodné prostredie. Produkty ECOLAB sú dokonca bez obsahu parfumov, fosfátov a aldehydov, čo im však neuberá na príjemnej vôni.

Ekologické čistiace prostriedky nielen znižujú znečistenie ovzdušia a vody, ale pomáhajú aj v boji proti poškodzovaniu ozónovej vrstvy a klimatickým zmenám. Ak chcete byť šetrní k životnému prostrediu, odporúčame začať malými zmenami vo vašej gastro prevádzke a prechod na eco chémiu, môže byť práve jedna z nich.