GstarCAD je výkonnou alternatívou k ostatným softvérom CAD na trhu s funkciami, ako sú príkazy a používateľské rozhrania, ktoré sú známe a prívetivé pre používateľov mnohých iných programov CAD. V minulosti museli inžinieri a architekti kresliť svoje nápady ručne, aby ich znázornili. Počítače a CAD programy – návrhový softvér ako AutoCAD a GstarCAD v posledných rokoch nahradili perá a papier. Vďaka digitálnym návrhom sa tieto nápady dajú realizovať rýchlejšie a jednoduchšie.

Rozdiel medzi AutoCAD a GstarCAD

AutoCAD, ktorý vytvorila spoločnosť Autodesk, je softvér na počítačom podporované navrhovanie. Pomocou neho môžete vytvárať digitálne 2D a 3D návrhy oveľa rýchlejšie a jednoduchšie ako ručne. Funkcia cloudového úložiska dostupná v aplikácii AutoCAD vám umožňuje ukladať súbory a pristupovať k nim kdekoľvek a kedykoľvek.

GstarCAD je 3D a 2D CAD softvér, ktorý je prispôsobený formátom súborov FWG. GstarCAD, ktorý sa zvyčajne používa na čítanie a zápis knižníc DWG Open Design Alliance, je obľúbený pre vytváranie knižníc, nástroje na spoluprácu, 2D kreslenie atď.

GstarCAD ponúka kompatibilitu so súbormi OpenDWG, ako aj používateľské rozhranie veľmi podobné AutoCADu a je výkonnou alternatívou k ostatným známym softvérom CAD na trhu. Pokročilé a užitočné funkcie vrátane verziovania výkresov, kolaboratívneho navrhovania, nastavenia skrytých správ, vytvárania tvarov, škálovania zobrazovacieho priestoru, cyklu výberu, pracovného priestoru atď. pomáhajú zvýšiť efektivitu práce a znížiť počet chýb pri navrhovaní.

S programom GstarCAD sa nemusíte obávať straty dôležitých údajov o výkresoch projektu, pretože je plne kompatibilný s verziami programu AutoCAD. GstarCAD podporuje všetky verzie programu AutoCAD.

GstarCAD poskytuje registrovaným používateľom bezplatné cloudové úložisko. Ak ste registrovaným používateľom, môžete zdieľať výkresy pomocou DWG FastView for Web, DWG FastView for Mobile a DWG FastView for Windows. Svoje výkresy si môžete jednoducho prezerať z webovej stránky, mobilného telefónu alebo počítača, vďaka čomu je projektová práca slobodnejšia a pohodlnejšia. Program má všetko, na čo sú dizajnéri zvyknutí. Tiež umožňuje vytvárať a upravovať existujúce tabuľky, exportovať údaje z tabuliek do formátu Excel.

Aká je cena programu GstarCAD?

AutoCAD cena sa líši od ceny programu GstarCAD. Predplatné programu AutoCAD začína na 50 eurách mesačne s časovo obmedzenou bezplatnou skúšobnou verziou. Zatiaľ čo GstarCAD stojí zákazníkov približne 375 eur za jednorazové predplatné s bezplatnou skúšobnou verziou. Za sumu oveľa nižšiu, ako sú obvyklé trhové ceny, GstarCAD ponúka všetky funkcie kompletného CAD programu. Sú to napríklad 2D kresliace nástroje, nástroje na 3D modelovanie, nástroje na vytváranie a správu knižníc, či nástroje na rozloženie. Pri kúpe získate doživotnú licenciu. Teoreticky môžete program v určitej verzii používať neobmedzene dlho. Budúce aktualizácie sú k dispozícii vo forme jednorazových aktualizácií alebo lacnejšie so službou predplatného Subscription AutoRenewal 365.