Nástroje typu CAD predstavujú v dnešnej dobe jednu z najčastejšie používaných skupín grafických  softvérov. Využívajú sa prakticky v každej oblasti, ktorá vyžaduje určitú formu návrhu. Viete, aké výhody prináša softvér od spoločnosti GS Soft?

Výber vhodného CAD nástroja je veľmi dôležitý, najmä ak pracujete v oblasti navrhovania či technického vykresľovania budov, zariadení alebo vybavenia. Digitálne nástroje pre technické kreslenie sa v zásade delia na tie, ktoré preferujú vytváranie dokumentácie v ploche (2D CAD) alebo v priestore (3D CD). V súčasnej dobe je však možné využívať i CAD nástroje, ktoré tieto dva varianty kombinujú. Jedným z nich je i GstarCAD vo verzii Professional.

Aké sú špecifiká nástroja GstarCAD Professional

Softvérový nástroj GstarCAD Professional predstavuje vynikajúce riešenie pre tvorbu výkresovej dokumentácie, ktoré môže nahradiť klasický AutoCAD a naviac disponuje pokročilou funkciou 3D modelovania a objemových funkcií. Softvér je naviac kompatibilný s celým spektrom nástrojov od iných poskytovateľov vrátane AutoCADu a 3D CAD/CAM programov. Ak teda hľadáte vhodnú alternatívu systému AutoCAD, ktorá prepojí 2D a 3D CAD programy, pozrite sa na výhody softvéru GstarCAD od spoločnosti GS Soft.

Výhody programu GstarCAD Professional v porovnaní s inými nástrojmi

Klasickým nástrojom pre tvorbu výkresovej dokumentácie je tradične program AutoCAD, ktorý ponúka kompletný balíček funkcií a ovládacích prvkov pre daný účel. Cad programy od spoločnosti GS Soft predstavujú cenovo výhodnejšiu alternatívu, ktorá však ponúka i ďalšie benefity a veľa doplnkov a nadstavieb. Programy sú naviac plne kompatibilné s inými CAD programami a umožňuje rýchly import i export požadovaných formátov. Softvér GstarCAD je možné zadovážiť v niekoľkých verziách licencií, pričom používatelia najčastejšie preferujú verzie Standard a Professional. Obe tieto verzie sa vyznačujú špecifickými výhodami zahŕňajúcimi:

  • trvalú licenciu nevyžadujúcu pravidelnú platbu predplatného, licencia sa inštaluje na konkrétny počítač a jej aktualizácie sú dobrovoľné
  • možnosť importu a exportu v najčastejšie používaných formátoch technického kreslenia
  • klasické používateľské prostredie a rozhranie s bežne využívanými ovládacími prvkami a priamym vykresľovaním do formátu DWG
  • možnosť rozšírenia o doplnky a nadstavby pre špeciálne výkresy či vkladané predmety a knižnice

Program GstarCAD Professional naviac disponuje neparametrickým 3D modelovaním a objemovými funkciami, ktoré umožňujú kombinovať klasické 2D CAD riešenie s vizualizáciami v troch rozmeroch.

Prečo si zadovážiť GstarCAD Professional

Programy spoločnosti GS Soft prinášajú svojim používateľom dostupné prostredie technického kreslenia, v ktorom je možné sa pri základnej znalosti CAD programov relatívne intuitívne pohybovať i pracovať. V porovnaní s bežne používaným programom AutoCAD je GstarCAD menej nákladným riešením, pretože vyžaduje prakticky iba vstupnú investíciu s možnosťou výberu údržbového plánu, ktorý však nie je nutné uplatňovať. Ak teda neplánujete extenzívne používanie CAD program a radi by ste pracovali v dvoch i troch rozmeroch, je GstarCAD Professional tou správnou voľbou.