Záhradný wellness si môžete v súčasnosti s radosťou užívať vďaka kúpacím kadiam. Pravdou je, že síce vyzerajú podobne, no každý typ má inú konštrukciu, je vyrobený z iného druhu dreva a líši sa svojou veľkosťou alebo kvalitou. V nasledujúcom článku sa dozviete, na čo slúžia kúpacie kade a podľa čoho sa riadiť pri ich umiestňovaní.

Na čo slúžia kúpacie kade?

Kúpacia kaďa je úžasným a zdraviu prospešným prostriedkom, ktorý sa teší veľkej obľube. Tento doplnok slúži na relax a vypnutie.

Kúpacie kade alebo kúpacie sudy sú v zime určené hlavne na zahriatie a v lete naopak výborne ochladia pri vysokých teplotách.

Zdravotné účinky kúpacích kadí, ktoré sú umiestnené vonku je možné prirovnať k saunovaniu.

S tým rozdielom, že nedýchate horúci vzduch z uzavretého priestoru sauny, ale čerstvý vzduch.

kúpacia kaďa
Kúpanie doma vo vlastnej kadi je neopísateľný relax!

Kam umiestniť kúpaciu kaďu?

Ešte pred samotným nákupom kúpacej kade je potrebné jej nájsť vhodné miesto.

Mali by ste si odpovedať na otázku:

 

Či chcete mať kúpaciu kaďu vo vnútri alebo v záhrade?

Avšak netreba zabudnúť, že kaďu nemôžete položiť len tak na trávnik, vždy musí stáť na pevnom podklade. Preto by ste mali vymurovať dostatočne veľkú plochu, na ktorú kaďu postavíte.

Vždy, keď kaďu nepoužívate, je vhodné ju prekryť. Predajcovia väčšinou ponúkajú kade aj s dreveným krstom alebo si môžete zaobstarať špeciálnu fóliu.

Kúpacia kaďa by v každom prípade mala mať okolo seba dostatok priestoru, ktorý závisí od jej veľkosti (pre koľko ľudí je určená).

Ak chcete kaďu umiestniť do záhrady a keď ju budete vykurovať pomocou piecky, nie je vhodné ju umiestniť v blízkosti stromov, pretože im uškodí dym.